Обласна влада допомагає розв’язати трудовий спір на «Запорізькому облавтодорі»

 

 spor-890x395

Під керівництвом начальника відділення Національної служби посередництва і примирення Запорізької області Сергія Четвертака відбулося засідання примирної комісії щодо вирішення колективного трудового спору між працівниками та адміністрацією ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Повідомляє “Ztv.zp.”

Як показує практика, основна причина виникнення конфліктних ситуацій – це наявність заборгованості з виплати заробітної плати. Тим більше, що на підприємстві вона не виплачується впродовж кількох місяців.

За словами заступника директора ДП «Запорізький облавтодор» Андрія Коцура, першопричиною утворення заборгованості є спрямування всіх коштів на ремонт доріг, закупівлю нової техніки і, як наслідок, на оплату праці співробітникам не вистачає.

Разом з тим, посадовець повідомив, що адміністрація підприємства вже розробила заходи щодо вирішення питання виплати заборгованості із заробітної плати. Зокрема, вже складено та погоджено з представником найманих працівників підприємства графік погашення заборгованості, який було представлено комісії. Також готується звернення до народних депутатів від Запорізької області про необхідність внесення змін на законодавчому рівні щодо незастосування державою штрафних санкцій у разі несвоєчасного фінансування підприємств дорожньої галузі; забезпечення державної гарантії щодо погашення заборгованості по кредитах.

Крім цього, вирішено звернутися до обласної ради з проханням щодо підтримки звернення Облавтодору до Запорізької облдержадміністрації про надання матеріальної допомоги для закупівлі дорожньої техніки; підготувати до Укравтодору звернення щодо надання дозволу на списання та продаж матеріальних цінностей, що не використовуються у виробництві. Посадовець запевнив, що також буде посилено роботу по дебіторсько-кредиторській заборгованості та до 15 числа кожного місяця, починаючи з березня, надаватиметься до відділення НСПП інформація про хід вирішення трудового спору.

За підсумками засідання примирна комісія ухвалила рішення покласти виконання вимог найманих працівників на керівника підприємства. Сторонам колективного трудового спору також надано рекомендації для стабілізації соціально-трудових відносин. Контроль за виконанням рішення комісії покладено на сторони конфлікту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *