В Україні пройшли вибори до об’єднаних громад

11 та 18 грудня в Україні, та у Запорізькій області зокрема, обирали депутатів та голів об’єднаних територіальних громад, повідомляє “Запорізька правда”.

Усього в масштабах держави протягом двох тижнів вибори пройшли в 183-х об’єднаних територіальних громадах. А на Запоріжжі – у дев’яти громадах, розташованих у шести районах.
Згідно попередніх даних, виборці обрали більше трьох з половиною тисяч депутатів та сільських і міських голів громад. Близько половини з них – самовисуванці, інші – висунуті конференціями політичних партій. Станом на 20 грудня серед кандидатів, підтриманих партіями, лідирують висуванці «Батьківщини». 11 грудня вони отримали 32% голосів виборців, а 18 грудня, за попередніми підрахунками, 34% голосів. На другому місці в партійній частині виборів – Блок Петра Порошенка, відповідно з 12 та 16% голосів. Третє місце отримала партія «Наш край», зібравши близько 7% голосів симпатиків.
Протягом виборів від політичних сил неодноразово лунали взаємні звинувачення у нечистій грі. Так, лідер «Батьківщини» Ю.Тимошенко закидала опонентам використання адміністративного ресурсу, залякувань та підкупу. Провладні політичні сили навпаки відкидали ці звинувачення, заявляючи, що більша частина кандидатів йде самовисуванням, тому на їх поведінку немає жодного впливу.
Незалежні спостерігачі, такі як громадська мережа «Опора», також фіксували порушення під час виборів, але в цілому визнали їх такими, що відбулися. Попри очікування песимістів, явка була на належному рівні. На дільниці прийшло більше 60% виборців.

 

You may also like...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *