Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала порушення Владиславом Марченком виборчого законодавства

Заступник голови Запорізької обласної ради продемонстрував на своїй сторінці у соціальній мережі виборчий бюлетень. Можливі ознаки незаконної агітації коментує обласна координаторка ОПОРИ.

Телеграм-канал «Люстратора. Запорожье»

Владислав Марченко

Владислав Марченко

До Громадянської мережі ОПОРА звернулися громадяни із проханням відреагувати на допис у фейсбук заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Марченка. Згаданий чиновник опублікував світлину виборчого бюлетеня і супроводив її текстом, що починається рядками: «Позиція проявлена! Володя тільки не підведи!». Також публікація містить фрази: «Тобі Петре хочеться сказати, то не верба б’є, то народ оцінку ставить твоїй роботі. Ну і порохоботи, накінець настав ваш час ідіть геть на смітник історії і не повертайтесь більше НІКОЛИ, ви робили прокляті речі не цураючись ні чим».

Ситуацію коментує координаторка громадського спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Запорізькій області Ганна Дворна: «Такі дії Владислава Марченка можуть містити ознаки адміністративного правопорушення в частині проведення передвиборчої агітації поза строками, встановленими Законом. Адже агітація – це не лише прямі заклики голосувати за чи проти, а й інші дії, що можуть спонукати виборця здійснити певний вибір».

Нагадаємо, що відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про вибори Президента України», голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Також, ОПОРА нагадує, що згідно з ч. 17 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України»публікація агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, розповсюдження виборчих листівок, розклеювання виборчих плакатів, публічні заклики голосувати за чи проти кандидатів на пост Президента України та розповсюдження політичної реклами з часу припинення передвиборної агітації забороняється. Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню виборів чи дню повторного голосування, відповідними службами місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування. А ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення наголошує, що такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *