ЗАПОРОЖСКИЙ ПОМОЩНИК ШОКИНА «ИЗВИНИЛСЯ» ПЕРЕД ЛУКАШ

Спикер Генеральной прокуратуры времен Виктора Шокина, запорожец Владислав Куценко, о победе над которым в Печерском районном суде Киева заявила экс-министр юстиции Елена Лукаш, прокомментировал ее заявление в Фейсбуке. Напомним, согласно опубликованному решению суда, Владислава Куценко, который в данный момент занимает пост  заместителя начальника Департамента ГПУ, обязывали на протяжении десяти дней у себя на странице в Фейсбуке опровергнуть информацию об объявлении в международный розыск по линии Интерпола Елены Лукаш и опубликовать резолютивную часть решения суда на своем аккаунте в соцсети, предает “Время новостей”
куценко
Владислав Куценко на пресс-конференции в прокуратуре Запорожской области

По просьбе «Времени новостей», Владислав Куценко на своей странице в Фейсбук прокомментировал заявление Елены Лукаш:

Про Лукаш та її «перемогу».

Як людині, що знає суть питання, мені доволі дивно читати окремі публікації про нібито гучну перемогу Лукаш в Печерському суді над Генеральною прокуратурою. Дивно, бо будучи в матеріалі, чітко бачу те, що суспільством знову намагаються маніпулювати, розкручуючи другорядні моменти, намагаючись затерти правду про головне. Дехто на це клює…

Правда про головне полягає в наступному. Кримінальне провадження щодо Лукаш ніхто не закривав. Ніякі суди з цього приводу вона не вигравала. Залучення її до кримінального процесу в якості підозрюваної ніякий суд не відміняв і мабуть скоро їй доведеться відповідати на питання прокурорів і судді про чималу суму, в розмірі близько 2 млн. грн., розтрачену під час її перебування на посту Міністра юстиції України. За моєю інформацією, колегами-прокурорами зібрана достатня доказова база. Тому, про перемогу Лукаш говорити ой як зарано, і навряд чи доведеться.
5d90a18-15178973-343320772700878-6793955685462389356-n
Решение суда

Тепер про другорядне, яке інакше як самопіар Лукаш я назвати не можу. Отже, «переможне» рішення Печерського суду. Навіщо воно Лукаш, в чому суть спору і про що воно?

Ну, по-перше, рішення це цивільно-правове та не більше. До кримінального процесу щодо Лукаш не має ніякого відношення. Замість того, щоб розповісти суспільству куди поділися 2 млн. грн., Лукаш та її адвокати майже рік ялозили в судах одну єдину описку, допущену в довідці, підготовленій для нашого спільного брифінгу зі співробітниками СБУ, а саме, щодо того, зверталися ми чи ні в вересні 2015 року в Інтерпол для оголошення Лукаш в Міжнародний розшук. Не розумію тільки, яке це має відношення до розкрадання 2 млн. грн.?

Отже, що прозвучало, а що мало прозвучати. У підготовленій для нас довідці було вказано: «У вересні 2015 року, ми звернулись до Інтерполу щодо оголошення пані Лукаш у міжнародний розшук …». Це і прозвучало на брифінгу. А мало прозвучати: «у вересні 2015 року, ми підготували документи для звернення до Інтерполу щодо оголошення пані Лукаш в міжнародний розшук …». Ось і всі відмінності )))

On April 4, President of Ukraine Viktor Yanukovych had a meeting in Kyiv with Executive Director of Freedom House David Kramer.

Все інше, оголошене нами, а саме: наявність кримінального провадження про розкрадання близько 2 млн. грн., невідвідування допитів, перебування Лукаш у всеукраїнському розшуку, факт її затримання співробітниками СБУ — жоден суд не спростував, хоча окремі прихильники Лукаш, а з деяких моментів безпосередньо і вона сама, публічно заявляли, що нічого цього не було. Мовляв ні в якому розшуку вона не перебувала і ніхто її не затримував, а вона сама сіла і приїхала в прокуратуру))) І смішно і сумно. Адже на сайті МВС в розділі розшукуваних осіб з літа 2015 року була розміщена анкета розшукуваної Лукаш, про що я публічно повідомляв в передачі «Чорне дзеркало».

Таким чином, публічні заяви про «перемогу» в Печерському суді створюють хибне враження, що мовляв все, Лукаш — перемогла ГПУ. А правда зовсім інша. Тому, не поспішайте з висновками. Вважаю, що це лише красива піар-компанія окремих прихильників Лукаш. Повірте, ніяки описки та обмолвки – не звільнять від відповідальності. У цієї пані все ще може бути попереду.

Отже, пані Лукаш, вибачте, що не встигли передати документи до Інтерполу про оголошення Вас в міжнародний розшук. Наші колеги з СБУ випередили нас та затримали Вас трохи раніше))) Рішення суду, якщо воно вступить в законну силу — однозначно буде виконане. Тільки цей факт не зупинить кримінальний процес. Отже, краще вчіть матчастину і не задурюйте українцям голову своїми «перемогами». Попереду у Вас непростий судовий процес. Ось це і є головним.

Тому, на місці Лукаш, я би так швидко не радів.

P.S. Прихильники режиму Януковича останнім часом щось дуже активізувалися. Мабуть це пов’язано з допитами і прес-конференціями їхнього лідера. Схоже на те, що все це – піар-акції технологів Януковича у чергову річницю «Євромайдану».

Мені як прокурору і громадянину огидно дивитися на ці маніпуляції.

Раджу прихильникам Януковича не забувати про те, що їх «шеф» сьогодні найголовніший підозрюваний у кримінальному провадженні, пов’язаному з діяльністю організованого злочинного угруповання імені Януковича (ст. 255 КК України), злочинні зв’язки в якому можуть тягнутися до багатьох колишніх високопосадовців … Не забувайте про це.

Стоит отметить, что ранее Владислав Куценко сам судился с запорожской газетой «Горожанин-ИНФОРМ», обвиняя ее в распространении недостоверной информации и требуя выплатить сто тысяч гривен морального ущерба.

Елена Лукаш не скрывает своей симпатии к прошлому режиму Януковича. На своей странице в Фейсбук она написала, что считает бойцов «Беркута», противостоявших Майдану, героями.

You may also like...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *