Потрібно захистити Запорізький алюмінієвий комбінат, – Лозовий

Народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий взяв участь у виїзному засіданні спецкомісії Верховної Ради з питань приватизації на Запорізькому алюмінієвому комбінаті, повідомляє “Інформатор”.

«На виїзне засідання спецкомісії ВР з питань приватизації у Запоріжжі доїхало аж два народних депутати – я і Олександр Дубінін. Тепер важка задача – обрати головуючого…))», – написав на своїй сторінці у Facebook політик.

Народні депутати побували на екскурсії по заводу та обговорили із колективом проблеми підприємства.

18011165_1897777610247960_2051990786286225866_n

«Потрібно захистити ЗАЛК (Запорізький алюмінієвий комбінат) від московських рейдерів, відродити комбінат, дати людям робочі місця, а бюджету – кошти», – зауважив Лозовий.

У своєму виступі на засіданні комісії Лозовий наголосив, що стратегічне для економіки і безпеки держави підприємство знищували багато років.
“Те, що відбувалось у 2001-14 роках із гігантом вітчизняної металургії – Запорізьким алюмінієм комбінатом (ЗАЛКом) – просто серце кров’ю обливається. Унікальне підприємство системно знищувалося після незаконної приватизації 68% власності в інтересах корпорації “РУСАЛ” (“Русский алюминий”) олігарха Олега Дерипаски, наближеного до президента РФ Володимира Путіна. Вирізалось обладнання, вивозились мідь та алюміній, мали місце штучно створені борги у розмірі 6,3 млрд гривень. Це при тому, що ЗАЛК не може бути збитковим навіть в теорії. Єдиний в Україні виробник алюмінію, який до недавнього часу мав потужності з виробництва первинного алюмінію більше 100 000 тонн в рік і спеціалізувався на виробництві спеціальних марок алюмінію, легованих алюмінієвих сплавів для автомобільного сільськогосподарського машинобудування, товарів народного споживання і т. д.”, – розповів політик.

Народний депутат зауважив, що у 2015 році підприємство повернути у власність держави через суд у важкому стані.

“Російські бенефіціари в інтересах економіки РФ і своєї швидкої мародерської здобичі знищили унікальне виробництво первинного алюмінію, було ліквідовано глиноземне виробництво, електролізні потужності виведені з експлуатації. Два роки – з 2014 по 2016 року підприємство фактично простоювало. Вся країна з жахом дивилася новини про спроби вивести обладнання з комбінату попередніми власниками. Безумовно, у Фонду держмайна і нового керівництва комбінату стоїть непросте завдання по відродженню підприємства. Вже є позитивні зрушення в роботі ЗАЛКу – це відновлення виробництва алюмінієвої катанки (виготовлено 631,8 т), запуск чавунно-ливарного цеху, проведення виплавки марки сталі з високим опором зносу”, – підкреслив Лозовий.

You may also like...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *