Володимир Буряк: “Служба 15-80 повинна стати дієвим механізмом у вирішенні проблем ЖКГ”

Єдина міська інформаційно-диспетчерська служба “15-80” була створена в Запоріжжі майже п’ять років тому. Вона замислювалася як єдиний координаційний центр, куди запорожці могли б звернутися за допомогою у вирішенні будь-яких житлово-комунальних проблем. Пишет “Запорожская правда”.

Проте за цей час городяни встигли розчаруватися в її роботі. Запоріжці були невдоволені неможливістю додзвонитися у службу, відсутністю оперативного реагування на їхні заявки і зворотного зв’язку з виконавцем робіт, неефективним контролем за виконанням заявок тощо.

Служба “15-80” потребувала реформування. У своєму первинному виді вона вже не відповідала вимогам сьогодення. Серед існуючих проблем прийом заявок тільки по телефону, відсутність у жителів можливості самостійно відстежувати проходження заявки, неможливість публікації фотоматеріалів до заявки, фотопідтвердження її виконання і багато іншого.
Запоріжжю був потрібний ефективний механізм прийому і обробки заявок з питань житлово-комунального господарства, адже саме вони являються для більшості запоріжців одними з найбільш важливих. Саме тому міський голова Володимир Буряк доручив реорганізувати систему роботи служби “15-80”, перетворивши її на сучасний контакт-центр.
Робота була розпочата у 2016 році. Вже можна говорити про її перші результати. З 1 січня 2017 року впроваджені новий інформаційний портал і програмне забезпечення служби “15-80”, які деякий час діяли в тестовому режимі. Тепер міський голова особисто ознайомився з оновленою системою роботи служби “15-80”.
Завдяки оновленій системі роботи у запоріжців з’явилася можливість на сайті відстежувати проходження своєї заявки, стан її виконання, ознайомитися із статистикою звернень з тієї або іншої проблеми. Це стосується звернень, що надійшли в контакт-центр як по телефону, так і через Інтернет. Інформація про заявки відображається на спеціальній інтерактивній карті.
У новій системі вже працюють комунальні підприємства міста “Титан”, “Водоканал”, “Наше місто”, “Запоріжміськсвітло”, концерн “Міські теплові мережі”, профільні департаменти. Найближчим часом до неї будуть підключені “ЕЛУАД” і аварійна служба “Запоріжремсервіса”. Зазначимо, аварійна служба доки приймає заявки через стару систему, завершується підготовка фахівців, які зможуть працювати з новою програмою.
Як зазначив директор КП “Центр управління інформаційними технологіями” Юрій Орєшкін, служба “15-80” тепер не лише приймає заявки, але і контролює їхнє виконання, підтримує зворотний зв’язок із заявниками. Розроблений чіткий регламент реагування на звернення і виконання необхідних робіт, з постійним інформуванням того, хто звернувся, визначені зони відповідальності окремих комунальних підприємств.
Тепер жодна заявка не вважається закритою, поки факт виконання робіт не був підтверджений самим заявником, до якого звертаються представники служби “15-80”.

– Головним результатом роботи служби “15-80” має бути оперативне вирішення питань, з якими звертаються городяни. Не завжди це можна зробити за два-три години, іноді для виконання заявки необхідно провести роботи капітального характеру, для чого потрібний час. Проте запоріжці не повинні почувати себе кинутими наодинці з проблемою. Потрібен зворотний зв’язок. Кожен хто звернувся повинен знати, на якій стадії виконання його заявки, які роботи вже зроблені і в які терміни вони будуть завершені, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова підкреслив, що подібна система зможе ефективно працювати тільки за умови наявності виконавської дисципліни на комунальних підприємствах. Саме це сьогодні одне з основних вимог Володимира Буряка до комунальників.

– Житловий фонд за останні десятиліття зношений. Служба 15-80 повинна стати дієвим механізмом у вирішенні проблем ЖКГ. Упевнений, що цьому сприятиме і створена муніципальна аварійна служба. Тепер вона не лише відповідає за ліквідацію аварії, але і повинна виконувати роботи з усунення її наслідків. На найближчій сесії ми виділимо кошти на зміцнення матеріально-технічної бази аварійної служби, щоб у кожному районі працювали три повністю оснащені аварійні бригади, – сказав Володимир Буряк.

Міський голова також доручив зробити усе необхідне для поліпшення умов праці співробітників служби “15-80” на їхніх робочих місцях.

You may also like...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *