В Пологівському районі заблокували авто фермера та вимагали повернути борги

viber_image_2020-03-15_17-49-40

Буремною видалася неділя у селі Григорівка Пологівського району. З самого ранку обурені місцеві жителі прийшли на територію фермерського господарства та заблокувати виїзд техніки й авто власника агрофірми.

Подписывайся на telegram Люстратора. Запорожье

Про це повідомляють “Пологівські вісті”.

Люди доведені до відчаю, адже вже два роки власник місцевого фермерського господарства “Софія” Сергій Чех не виплачує селянам плату за оренду паїв. Людей постійно “годують” обіцянками, однак справа не зрушує з місця.

Селяни не можуть отримати необхідні виписки, документи та взагалі вийти на контакт з агрофірмою. Активісти стверджують, що власник господарства переховується від людей, не йде на діалог та відмовляється підписувати договір розірвання оренди.

Щоб поспілкуватися з нечесним фермером, людям довелося йти на територію господарства та блокувати виїзд техніки. Заблокували розлючені селяни й автівку самого Сергія Чеха і його батька власника ФГ “Барс” Олексія Чеха, пайовики якого також зіткнулися з подібними земельними проблемами.

На діалог фермер пішов. Пояснював людям, що проблеми на підприємстві виникли через начебто неврожай минулого та позаминулого року, а ще через те, що на розвиток агрофірми взято великі кредити. Доводиться аграріям платити і непосильні податки державі.

Недолугі пояснення тільки обурювали людей. Селяни переконані, що кредити фермер брав не для розвитку господарства, бо те вже кілька років не оновлюють, а задля власних потреб. Коли виникли проблеми, страждати довелося чомусь простим людям. Селяни ладні боротися, бо мають право отримувати гроші за землю, яку вони віддали в оренду. Особисті проблеми орендаря григорівців турбувати не повинні. У селі, де немає робочих місць, де люди виживають як можуть, пайові виплати вкрай необхідні.

Сергій Чех вже вкотре почав обіцяти людям віддати гроші після збору врожаю, та доведені до відчаю григорівці словам не вірять. Частина селян навіть готові забути про дворічні невиплачені борги фермером, аби той лише підписав документи та віддав людям їх орендовані земельні ділянки. На вимоги громади Сергій Чех лише розводив руками, відмовлявся підписувати документи та постійно повторював, що такі питання повинні вирішуватися лише згідно з законом, тобто у судовому порядку.

Скільки триватимуть ті суди, де брати кошти на адвокатів, та чи стане суд на бік простих людей? Григорівці в це вже не вірять, адже зверталися до багатьох інстанціїй: районної, обласної влади, народних депутатів, прокуратури, юристів, писали звернення на ім’я президента, а віз і нині там.

Радикально налаштовані активісти були ладні сьогодні не покидати територію агрофірми, допоки фермер не підпише договір про розірвання оренди. Заспокоїли людей поліцейські та запропонували ввечері мирно розійтися і зустрітися завтра, у понеділок, 16 березня, коли Сергій Чех надасть документи, що необхідні для подальшого розгляду справи. Орендар, що вже давно знищив довіру до себе, вкотре дав обіцянку привселюдно: прибути завтра о 9:00 ранку з документами та поспілкуватися з правоохоронцями й селянами ще раз. До речі, пану Сергію вручено повістку до райвідділку, днями він буде зобов’язаний прибути до поліції. Далі буде….

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *