ЗТМК укладає договори з компаніями Фірташа

ztmk

Починаючи з 1 січня 2019 року, кожен споживач (юридична особа) може самостійно обирати постачальника, у якого буде закуповувати електроенергію для власного споживання. Обленерго втратили монополію на продаж електроенергії споживачам, а на ринку з’явились нові гравці, повідомляє Important.

Подписывайся на telegram Люстратора. Запорожье

Нововведення з успіхом почали використовувати у своїх схемах українські олігархи. Так, Дмитро Фірташ сприяв укладенню відповідної угоди на 179 мільйонів гривень.

27 вересня ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” уклало договір з ТОВ «Хім-Трейд», на закупівлю електричної енергії обсягом 77,900 МВт*год, на суму 178 млн. грн. (з ПДВ). Строк поставки електроенергії розрахований з 21 вересня по 31 грудня 2019р.

Зазначимо, що для «Хім-Трейд» та ЗТМК, це не перший укладений договір у цьому році. Попередній договір між компаніями був укладений 24 липня, на закупівлю газу обсягом 3290 тис. куб м, на суму понад 21,1 млн. грн. (з ПДВ), з ціною 6 433 грн за тис. куб м. Строк поставки газу був розрахований з 24 липня по 31 грудня 2019р.

За даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній Опендатабот ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” на 51 % належить Фонду державного майна України і 49 % компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” (Кіпр), кінцевим бенефіціарним власником якої є Дмитро Фірташ.

Підприємство належить державі, але здійснює свою роботу під контролем Дмитра Фірташа.

Засноване у 2018 році ТОВ “Хім-Трейд” належить австрійській компанії «Зангас Хок Унд ТієфбауГмбХ», кінцевим бенефіціарним власником якої також є Дмитро Фірташ. Компанія є посередником на ринку енергоносіїв, основним видом діяльності компанії є неспеціалізована оптова торгівля.

Як ми бачимо, після виборів нічого не змінилось, олігархи, як й при попередній владі, продовжують контролювати державні підприємства, та збагачуватися під час укладання угод на поставку енергоносіїв через підконтрольні ним посередницькі компанії. Зазначені підприємства нічого  не виробляють та не видобувають, вони закуповують електроенергію у держпідприємства “Укрінтеренерго” та природній газ у вітчизняних газодобувних підприємств, після чого перепродують його з власною маржею.

You may also like...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *