Запорізький бізнесмен і меценат Дмитро Зусманович, взявши участь в авторитетному міжнародному економічному форумі 2017-го року, який пройшов в Санкт-Петербурзі наприкінці травня, в черговий раз сфокусував увагу світової громадськості на необхідності зупинити війну на Сході України і потребі сформувати передумови для ефективного економічного зростання на території нашої держави, що зазнала руйнування. Передає «Запорізька правда».

Програма Форуму була розроблена за участю понад 500 провідних експертів з Європи, США, Австралії і країн Азії — це представники різних економічних шкіл, інститутів розвитку, ділових кіл з усього світу. Понад 900 модераторів і спікерів виступили з питань соціально-економічного розвитку, енергетики і транспорту, екології та охорони здоров’я, культури і туризму, освіти і науки. Петербурзький форум вибрали місцем зустрічі лауреати Нобелівської премії, які провели на Форумі спеціальну сесію «Наука — погляд у майбутнє».

— Глобальна економіка намагається намацати нову точку балансу. Саме навколо цієї теми будувалося обговорення на заходах ділової програми Форуму, — розповів Дмитро Маркович. — Ще одна важлива тема — перехід світової економіки до нового промислового укладу. У зв’язку з цим Україні потрібна нова економічна стратегія. І я вважаю, що це громадянський обов’язок провідних представників українського бізнесу — забезпечити нашій державі гідне місце в світовій економіці.
Форум зібрав на своєму майданчику рекордну кількість учасників — понад 14 000 представників бізнесу, глав міжнародних організацій, офіційних осіб, експертів, науковців та журналістів більш ніж з 143 країн світу. Тут були широко представлені компанії з США, Німеччини, Китаю, Італії, Японії та інших держав. У Форумі також взяли участь високопоставлені зарубіжні політики: Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, Генеральний секретар Організації країн — експортерів нафти (ОПЕК) Мохаммед Санусі Баркіндо, а також 45 міністрів з 30 іноземних держав.
Поряд з насиченою діловою програмою на різних майданчиках форуму відбулося 88 культурних і спортивних заходів. Настільки велика культурна програма дозволила учасникам Форуму працювати на більш довірчому і продуктивному рівні, а також створила комфортну атмосферу для неофіційного діалогу.

— Даний економічний форум — ефективний інструмент для обговорення, пошуку відповідей і рішень на актуальні питання в найрізноманітніших сферах, — вважає Дмитро Зусманович.- На такому майданчику варто гучно заявити, що Україні пасує гідне місце у світовій економіці. Упустити таку можливість ми не маємо права.