В Енергодарі Запорізької області влада не змогла заборонити масові заходи 8 та 9 травня

Запоріжжя – 9 травня у Енергодарі Запорізької області заплановано ходу «Союзу лівих сил». Одночасно з нею свої заходи проводять 7 місцевих організацій, серед яких самооборона і об’єднання ветеранів війни на Донбасі. Місцева влада намагалася заборонити через суд масові заходи в місті 8 та 9 травня, аби уникнути ймовірних конфліктів. Втім, представники Феміди наразі не бачать підстав для такого рішення. Повідомляє «Радіо свобода».

Хода «Союзу лівих сил» 9 травня у Енергодарі проходить не вперше. Подібна вже мала місце минулого року. Тоді міська влада дозволила провести її другорядними вулицями міста, каже начальник юридичного управління міськради Енергодара Дмитро Поліщук.

Якихось масових конфліктів, бійок, заворушень минулого року не було

«Наскільки я розумію, були деякі з «георгіївськими» стрічками, що викликало невдоволення патріотично налаштованих громадян, але якихось масових конфліктів, бійок, заворушень минулого року не було. Були невеличкі інциденти, але чогось масового не було», – розповідає посадовець.

Заступник голови місцевої організації «Союзу лівих сил» Володимир Гаврюшкін визнає: минулого року мали місце окремі конфлікти.

Ми не заборонені, партія працює

«Ми навіть рекомендуємо не вдягати «георгіївські», точніше «гвардійські» стрічки. Ми до людей підходили минулого разу і казали, що не треба вдягати. Конфліктів не було. Був з «Азову» – стрибнув на машину, збив прапор «Союзу лівих сил», але пробачте, ми не заборонені, партія працює», – ділиться партієць.

Цього ж року Запорізька ОДА рекомендувала всім партіям відмовитися 8 та 9 травня «від проведення окремих партійних акцій, не займатися в цей час політичною агітацією, зосередитися на наданні конкретної допомоги ветеранам».

Втім, 4 травня «Союз лівих сил» подав заявку на ходу до мерії Енергодара. Звістка про це обурила місцевих активістів. 4 травня вони провели спільну нараду і вирішили провести свої заходи 9 травня одночасно з «Союзом лівих сил». На зустрічі був присутній представник обласної влади – заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Запорізької ОДА Олександр Зубченко.

Усього 5 травня заявки на масові заходи в Енергодарі подали 7 організацій, серед них і «Національний корпус». Провідник запорізького осередку Максим Зайченко каже: до них звернулися місцеві ветерани війни на Донбасі.

Будуть виходити політичні сили і намагатися використати ветеранів війни у якихось своїх політичних силах

«Звернулись з такою проблемою, що і в цьому році будуть виходити політичні сили і намагатися використати ветеранів війни у якихось своїх політичних силах. Ми звернулись до мера міста Енергодар з проханням не підтримувати заявку, на що він відповів, що не розуміє, у чому проблема. Ми вирішили зі своїми патріотичними організаціями написати свої повідомлення», – розповідає активіст.

Наступного дня, 5 травня, міськвиконком Енергодарської мерії «з метою дотримання громадського порядку, запобігання і недопущення дестабілізації, соціальної напруги в місті» звернувся до суду, аби запровадити обмеження в місті на проведення заходів 8-9 травня.

Заборонити заходи «Союзу лівих сил» через суд від міського голови Енергодара своїм листом раніше вимагав і голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

Стара «нова» практика забезпечення громадського порядку

Практика заборони масових заходів через суди для Запоріжжя не нова. Активного поширення вона набула за президентства Віктора Януковича. Як правило, під такі заборони потрапляли акції опозиційного ВО «Свобода». Так, у серпні 2010 року суд не дозволив партії будь-які акції до Дня незалежності. УНІАН, цитуючи прес-службу політсили, тоді повідомляв: «У Запоріжжі було реалізовано вже класичну схему заборони проведення акцій «Свободи». Кишенькова владна партія чи організація подає заявку на той самий час і місце, що й «Свобода». Влада подає до суду. А суд штампує незаконне рішення

А у березні 2012-го року окружний адміністративний суд заборонив «Свободі» мітинги під час візиту Олега Тягнибока до Запоріжжя та у червні того ж року – акцію на захист української мови, у травні 2013-го – марш на підтримку акції «Україно, вставай!»

Правда, навесні 2014-го така практика була використана і для обмеженняможливостей проведення у обласному центрі будь-яких акцій Антимайдану після протистояння майданівців і прихильників «русской весни» на Алеї слави. Тоді окружний адміністративний суд за позовом запорізької мерії заборонивпроросійській організації «Слов’янська гвардія» проводити будь-які мітинги чи марші з 1 по 18 травня 2014 року.

Чи буде хода 9-го травня у Енергодарі?

Втім, Запорізький окружний суд відмовив у задоволенні позову Енергодарської мерії, каже її представник Дмитро Поліщук.

«Суд вважає, що не було надано доказів, ґрунтовних підстав вважати, що є загроза правам та життю мешканців нашого міста», – пояснює посадовець.

У Запорізькій ОДА вважають: таке рішення може мати негативні наслідки, ділиться представник обласної влади Олександр Зубченко.

Це абсолютно безвідповідальне рішення, яке відкрило шлях для конфліктів та провокацій

«Суд відмовив у задоволенні позову міськвиконкому і тим самим взяв на себе відповідальність за всі провокації, конфлікти і навіть побічні наслідки. Це абсолютно безвідповідальне рішення, яке відкрило шлях для конфліктів та провокацій», – повідомив Радіо Свобода 5 травня заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Запорізької ОДА.

Жодна з організацій наразі не відмовляється від своїх планів на 9 травня. Представник «Союзу лівих сил» Володимир Гаврюшкін пояснює: близько 20 років в місті існувала традиція проводити ходу цього дня. Обіцяє – акція буде без партійної символіки.

«Завжди ходили і минулого року ходили. У Мелітополі взагалі йде колона загальноміська і окремо колона «Опозиційного блоку». В Мелітополі наша партія йде у загальноміській колоні. Цього разу хочемо йти без партійної символіки – просто як 9 травня. Взяти квіти, мабуть портрети своїх рідних, що воювали. Ось і все», – каже представник «Союзу лівих сил».

В свою чергу очільник запорізького осередку «Національного корпусу» Максим Зайченко заявляє: активісти слідкуватимуть, аби в Енергодарі 9 травня не було проросійських виступів і символіки.

«Хлопці будуть виходити, і основна мета – не дати використати ветеранів Другої світової у політичних своїх цілях. Ветерани – ми їх повністю поважаємо, це їх день. Але хтось буде роздавати якісь стрічки «георгіївські», проросійську агітацію – ми саме проти цих людей будемо. Намагатися якусь протидію їм робити», – каже активіст.

У мерії Енергодара обіцяють зробить все, аби забезпечити громадський порядок в місті: до його охорони вже залучені бійці місцевої частини Нацгвардії.

You may also like...

1 Response

  1. Сергей:

    В Енергодарі взагалі прокурорський цирк! Місцевий прокурор гнапаки порушив кримінальне провадження проти мера міста за «незаконне звільнення» сепратиста Гаврюшкіна з посади директора цвинтаря тому, що сепар відмовився надати місце загиблим учасникам АТО! Так хто ж тоді енергодарський прокурор?????

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *