Як заробити на шкільному ремонті в Пологах: шахрайство вищого рівня

Ви здаєте гроші на ремонт школи і не знаєте, куди вони діваються? Не вірите у звіти шкільного хазяйнування і впевнені, що хтось нажився на ваших кровних? Це дріб’язок, у порівнянні з тим, яку аферу прокрутив підрядник запорізької будівельної фірми, що обіцяв якісний і сучасний ремонт однієї з пологівських шкіл.

Телеграм-канал «Люстратора. Запорожье»

dengi

Отже, на початку літа минулого року на пропозицію допомогти з капітальним ремонтом спортзалу КУ Пологівського колегіуму №1 відгукнулася фірма «Сітібуд-М» (ЄДРПОУ 39795621) із Запоріжжя. Абревіатура КУ – комунальна установа, означає, що засновником освітньої установи є пологівська районна рада, тож і оплачували бенкет (чи то пак ремонт) з бюджету пологівської районної ради.

385 тис. гривень на все
Про те, що спортивна зала Колегіуму вимагає капітального ремонту, вели розмову вже кілька років, але через брак коштів на фоні тодішньої державної політики ремонт відкладали у довгий ящик. Зі зміною векторів у пріоритеті фінансування з початком впровадження Нової української школи в 2017 році було виготовлено проектно-кошторисну документацію щодо капітального ремонту установи. Вартість повного обсягу робіт мала скласти 386 тис. гривень бюджетних коштів. В кінці того ж року на сесії районної ради ремонт спортзалу було затверджено у програмі розвитку району на 2018-2020 роки. А вже в кінці навчального 2017-2018 року після виділення необхідних коштів було оголошено публічну закупівлю послуги на сайті «Прозорро», що передбачено законом України «Про публічні закупівлі».

100 тис. грн – перший внесок
На запит відгукнулася фірма ТОВ «Сітібуд-М», яка на конкурсних засадах обіцяла вкластися в найменший бюджет. За договором, підрядник повинен був замінити підлогу в спортивній залі, а також поміняти вікна на металопластикові, усі роботи мали закінчитися до 31.12.2018. За умовами договору, необхідно сплатити підряднику 30% вартості обсягу робіт для придбання будівельних матеріалів. Це і було зроблено відділом освіти, молоді та спорту Пологівської РДА 26.06.2018, а саме на рахунок ТОВ «Сітібуд-М» було перераховано гроші в сумі 101017,18 грн. Після цього працівниками ТОВ «Сітібуд-М» було здійснено демонтаж старого покриття підлоги та завезено нових дощок у кількості, меншій необхідної норми.

А далі?
А далі – все! Діти першого вересня прийшли до школи, а спортзал відпочиває, діти зустріли Новорічні свята – спортзал відпочиває. До вирішення цих проблем долучилися батьки учнів та районна влада. Пообіцяли, що ремонт буде зроблено після зимових канікул.

Згодом більшість запланованих робіт зробили. У спортивній залі поклали нову підлогу і там вже проводяться заняття з фізкультури. Трохи згодом у залі замінять освітлення та встановлять нові енергозберігаючі вікна.

На сьогодні
Пологівським відділом Токмацької місцевої прокуратури погоджено повідомлення про підозру директору ТОВ «Сітібуд-М» Мечеславу Россінському за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Нагадаю, гроші були державними, а значить – нашими з вами, тож мали б бути витраченими на наших дітей. За розкрадання бюджетних коштів підозрюваному загрожує до 5 років позбавлення волі. Ще більш цинічним виглядає позиція Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, представник якого просто не з’являється на судові слухання. Його коментар необхідний для встановлення релевантної інформації щодо реєстраційних документів підрядника, а значить справа про неналежне використання державних коштів зумисне затягується. Тож учням Колегіуму №1 можна сказати: ласкаво просимо у дорослий світ, дітки! Забудьте, чого вас навчали в школі: справжні «вчителі» будують спортзали, будинки культури, приміряють мундири в поліції, розглядають судові справи…

 

Автор: Марина АНДРУСИШЕНА, «Районка»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *